Skip links

Turkish Airlines – World City Guide

Türk Hava Yolları Türkiye’nin lider havayolu şirketidir. Dünyada 280 farklı lokasyona uçarak bu alanda da dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olmuştur ve her geçen gün yeni rotalara uçarak bu alanda daha da ileriye gitmektedir. Sektörel başarılarının ve girişimlerinin yanında Türk Hava Yolları kültürel ve sportif aktivitelerin de güçlü bir destekleyicisidir.

Date: Mayıs 29, 2018

Uygulama

Bu kampanyada, exclusive iş ortağımız InMobi ile çalıştık ve 21 ülkede reklam gösterim gerçekleştirdik. Belirlenen lokasyonlardaki kullanıcılara reklamlarımızı göstererek uygulamayı indirmelerini hedefledik. Hedeflemede, Inmobi’nin kullanıcı datalarını kullanarak oluşturduğu Premium Persona hedeflemesi ile sık seyahat eden kitleyi hedefledik. Bu kitleye reklamlarımızı diğer uygulamalarda ve mobil sitelerde göstererek gerçekleşen dönüşümlere göre kampanyamızı optimize ettik.

Sonuçlar

21 ülkede gerçekleşen yayınlarda toplam 1.3 milyon reklam tıklaması elde ettik. IOS ve Android işletim sistemlerinde toplam 23.229 uygulama indirmesi sağladık. Tıklamadan indirmeye dönüşüm oranının %1.75 olarak gerçekleştiği bu kampanyada elde edilen sonuçlar sektör ortalamasının yaklaşık 2 katı olarak gerçekleşmiştir.

21 Countries

23,229 Downloads

1.3 million Clicks

Return to top of page