Skip links

Türk Hava Yolları – Buzzfeed’de SF Markalı İçerik

Türk Hava Yolları Türkiye’nin lider havayolu şirketidir. Dünyada 280 farklı lokasyona uçarak bu alanda da dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olmuştur ve her geçen gün yeni rotalara uçarak bu alanda daha da ileriye gitmektedir. Sektörel başarılarının ve girişimlerinin yanında Türk Hava Yolları kültürel ve sportif aktivitelerin de güçlü bir destekleyicisidir.

Date: Mayıs 29, 2018

İçerik

Türk Hava Yolları’nın Buzzfeed’de oluşturulan “İstanbul ve San Francisco’nun Kardeş Şehirler Olduğunu Gösteren 15 Neden” içeriği ile yayına girdi. İçeriğin ana fikri, Türk Hava Yolları’nın bu iki güzel şehrin benzer yanlarını kullanıcılara göstererek bu hattın kullanımına teşvik etmekti.

İkinci içerik, “Doğumda Ayrılmış 10 Kardeş Şehir” ilk içerikten bir ay sonra yayınlandı. İçerik, benzerliklerine göre dünyanın büyük kentlerini eşleştirdi. Listede ayrıca San Francisco ve İstanbul da yer buldu ve etkileşim ikinci bir safhaya taşınarak kampanya başarısı pekiştirildi.

Reklamlar

Bu içerikler, Buzzfeed’in ana sayfasında, Buzzfeed’in mobil uygulaması, BuzzFeed’in Seyahat sitesinde ve Buzzfeed’in sosyal medya kanallarında resimler, site genelinde hikaye birimleri, sponsorlu içerik ve sosyal medya paylaşımları olarak yayınlandı.

Social Thumbnails

  • Post is promoted in the Home Page of Buzzfeed both from mobile and desktop with the tagged brand name Turkish Airlines.
  • Ad frequencies are optimised for shareability and user engagement for the posts.

Social Content Seeding

Created content is seeded in buzzfeed social networks, buzzfeed mobile app, flipboard extension and rss feeds direct to the user to created post in BuzzFeeed.com on both mobile and desktop devices.

Homepage Story Units (Site & Mobile)

  • Post is promoted in Home Page with the tagged brand name.
  • Ad frequencies are optimised for shareability and user engagement.
  • Post is estimated to be advertised for 1,5M impressions.

Sitewide Story Units (Site & Mobile)

  • Post is promoted in various pages through buzzed network both mobile and web for social engagement and traffic.
  • Ad frequencies are optimised for shareability and user engagement for the post.
  • Post is estimated to be advertised for 3M impressions.

Sonuçlar

Bu kampanya boyunca toplam 90.943 okunma elde edildi ve okunmaların % 33’ü sosyal medya kanalları aracılığıyla kazanıldı. Sosyal medyada 20.239 okunma Facebook’tan, 744 okunma Twitter’dan ve 8.709 okunma yapılan e-posta paylaşımı ile elde edildi.

İki global markanın gücünü kullandık ve know-how’ımızı kampanyanın başından sonuna kadar kullanarak hedef kitlemiz üzerinde etkin bir penetrasyon sağladık. Prestijli bir yeni medya çalışması yapıldı ve KPI’lara ulaşmaya yönelik bir yayının yanında, kampanyanın viral efekti ile hedeflerin ötesine geçildi.

90

Reads

33

Reads

20

Reads

744

Reads

8709

Reads

Return to top of page